צמיגים לרכב

צמיגים לרכב

צמיג תקין לרכב הוא תנאי הכרחי לחוויית נהיגה איכותית ובטוחה. צמיגים שחוקים יכולים לפגוע בביצועי הרכב, לסכן את נוסעי הרכב וגם רכבים אחרים והולכי רגל אשר יכולים להיפגע מתאונות שונות הנגרמות בשל בעיה בצמיגים.

על כל נהג לקחת אחריות אישית ולבדוק את מצב הצמיג ברכב. במידה וישנה בעיה בצמיגים לרכב יש לבצע החלפת צמיגים. תוכלו לחפש צמיגים לרכב במבצע ולבצע את החלפת צמיגים במחיר משתלם. שימו לב כי מומלץ גם להחליף בו זמנית את כל ארבעת הצמיגים ולא לבצע החלפה נקודתית של צמיג אחד.

מתי מחליפים צמיג לרכב

כיצד נדע מתי הגיע הזמן להחליף את הצמיג? אפשרות אחת היא לגשת אל אנשי המקצוע במוסכים או בפנצ‘ריות על מנת לבחון את הצמיגים, אך האמת שכל אחד יכול לעשות זאת בעצמו. זה אפילו חשוב שתדעו לאבחן את מצב הצמיג לבדכם ולא תהיו תלויים באחרים. כך תוכלו לבצע זאת בתדירות גבוהה ולא לדעת מתי עובדים עליכם ומנסים להגיד לכם שצריך להחליף צמיג שלא לצורך.

 

אז כיצד נבדוק את הצמיג בעצמינו?

 

  1. בחינת חריצי הסוליה- בוודאי שמתם לב שהצמיגים מלאי חריצים ותעלות. יש להם תפקיד חשוב, הם מאפשרים לצמיג לנוע בצורה בטוחה גם כאשר יש מים ובוץ על הכביש. אותן התעלות שבסוליה הן דבר הכרחי לצורך אחיזת כביש טובה ותפקוד ראוי של הצמיג ולכן נרצה לבדוק שהן לא נשחקו יתר על המידה. באופן כללי ניתן גם לראות ברמת שחיקתן אינדיקציה כללית למצב הצמיג. ככל שהצמיג שחוק יותר כך התעלות פחות עמוקות. מומלץ לוודא כי עומק התעלות הוא לפחות 3 מ“מ. טיפ קטן לבדיקת העומק – תוכלו לעשות זאת בקלות באמצעות מטבע של שקל. הכניסו את המטבע לתעלה. על גבי המטבע מופיעה הספרה 1 ותחתיה המילה שקל. אם המילה שקל בתוך התעלה ואינכם יכולים לראות אותה אז עומק התעלות תקין. כדאי גם לבדוק בכמה נקודות כי השחיקה לא בהכרח אחידה. 
  2. סימני שחיקה נוספים – ישנם סימנים אחרים אשר יכולים להעיד על שחיקת הצמיג. הסתכלו על הצמיג ונסו לזהות סימני יובש, בליטות ונפיחויות, סיבי מתכת חשופים וכו‘. כל אנומליה במראה הצמיג היא בעיה. אם זיהיתם בעיות בצמיג אל תמשיכו לסכן את עצמכם ואחרים, זהו הזמן לחפש צמיגים לרכב במבצע.

 

כפי שאמרתי בהתחלה, מוטב לבצע החלפה של כל הצמיגים ולא של צמיג בודד. נסיעה עם צמיגים לרכב ברמות שחיקה שונות, כמו במצב שבו יש צמיג אחד חדש ואחד ישן, גם כן פוגעת בביצועים.

מצברים לרכב

 

 

 

 

שמירה על הצמיגים

אם יש לכם בעיה בצמיגים, חפשו צמיגים לרכב במבצע ובצעו החלפת צמיג לרכב אך חשוב גם שתשמרו על הצמיגים על מנת שיחזיקו מעמד לאורך זמן. על מנת לשמור על הצמיגים חשוב שתקפידו על לחץ אוויר מתאים, דבר שיש לבדוק באופן קבוע, כמו גם ביצוע כיוון פרונט ואיזון צמיגים.

 

 

 

טייר דיל

צמיגים לרכב במבצע

צמיגי פירלי אשדוד

צמיגים לרכב

1 thought on “צמיגים לרכב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *