צמיגים

אחד הדברים הכי חשובים ברכב הוא הבטיחות. הרכב הוא דבר נהדר אשר מאפשר לנו להגיע במהירות ממקום למקום. אך אם לא נקפיד על הבטיחות הרכב יכול גם להביא לנו אסון. בטיחות היא תחום רחב ובעל היבטים רבים, צמיג לרכב הם אחד ההיבטים הבסיסיים ביותר של הבטיחות. צמיגים לרכב אמנם משפיעים על ביצועי הרכב, אך נקודת ההתייחסות היא קודם כל בטיחותית.

 

צמיגים לא תקינים משפיעים על אחיזת הרכב בכביש, על מהירות הנסיעה, מרחק הבלימה, צריכת הדלק ואפילו השפעות הגורמות לבלאי בחלקים אחרים של הרכב.

צמיגים לרכב

על  מנת להבטיח לעצמינו נסיעה בטוחה אנו חייבים להקפיד על כמה דברים חשובים מאוד:

  1. צמיגים התואמים לסוג הרכב – כאשר אנו רוכשים רכב אנו מקבלים אותו עם צמיגים מסוג מסוים. לא משנה המותג, אלא מאפייני הצמיגים. אלו הם הצמיגים המומלצים על ידי יצרן הרכב. לכל רכב ישנו משקל שונה, פיזור עומסים שונה וכו‘. מהנדסי הרכב עורכים את החישובים וקובעים מהם הצמיגים המתאימים ביותר לרכב ואלו הם הצמיגים שיש להשתמש בהם.
  2. צמיגים זהים – אם מצאתם צמיגים במבצע של יצרן מסוים, זה בסדר להעדיף אותם על פני יצרן אחר כל עוד הם תואמים להמלצות יצרן הרכב. אך חשוב להשתמש בארבעה צמיגים זהים (מאותו יצרן ובעלי אותם מאפיינים), או לפחות שני צמיגים זהים בכל סרן.
  3. צמיגים התואמים לאופי הנהיגה – מידות הצמיגים הם אינם המאפיין היחידי שחשוב. צמיגים לרכב מיוצרים עבור מאפייני נהיגה או מאפייני שטח שונים. לדוגמה ישנם צמיגים המיוצרים עבור נהיגת שטח והם נועדו להבטיח לרכב את הביצועים האופטימליים בתנאי שטח. הם מאופיינים במבנה הכולל חריצים עמוקים וקוביות גדולות, אך ניתן להתמודד עם חול, בוץ, אבנים וכו‘. אך צמיגים אלו הם אינם האופטימליים עבור נהיגת כביש ולא יתאימו למהירויות הגבוהות של הנהיגה בכביש.

 

4. שימוש נכון בצמיגים לרכב – אז מצאתם צמיגים במבצע המתאימים לדרישות ואלו הם צמיגים איכותיים של יצרן רכב מוכר. אבל האם אתם משתמשים בהם נכון? לא מספיק להתקין צמיגים מתאימים ואיכותיים, חשוב גם להשתמש בהם נכון. באחריות הנהג לוודא שיש בהם לחץ אוויר מתאים וזה דבר שיש לבצע באופן קבוע. לחץ אוויר לא מתאים פוגע בביצועי הצמיג, דבר בעל השפעות בטיחותיות, אשר מביא גם לשחיקה מואצת.  שימוש נכון בצמיגים הוא אינו רק לחץ אוויר, אלא גם כיוון פרונט ואיזון גלגלים.

5. נסיעה על צמיגים תקינים – צמיגים לרכב הם דבר אשר נשחק באופן טבעי. אם הקפדתם על הכללים הם יכולים להאריך חיים, אך בסופו של דבר יש להם תוחלת חיים מוגבלת. חשוב שתהיו ערניים לסימני השחיקה של הצמיג – יובש, סדקים, עיוותים ועומק החריצים. אם אינכם בטוחים תוכלו להתייעץ עם המוסך או בפנצ‘ריה. נסיעה על צמיגים שחוקים היא מסוכנת. אם הצמיגים שלכם שחוקים זהו הזמן לחפש צמיגים במבצע.

 

 

 

 

טייר דיל

לסיכום, תנו לצמיגי הרכב שלכם את תשומת הלב הדרושה. הקפידו על נסיעה בצמיגים תקינים ובמידת הצורך חפשו צמיגים במבצע ובצעו החלפה.

לחץ אוויר בצמיגים

צמיגי שטח

צמיגים לרכב במבצע

ביטוח רכב

2 thoughts on “צמיגים

  1. Pingback: צמיגים לרכב - דגמי טויוטה 2020, טויוטה קורולה, טויוטה ביבוא מקביל

  2. Pingback: טויוטה מבצעים | Auto-insurance

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *