Blog

צמיגים לרכב

צמיגים לרכב

צמיג תקין לרכב הוא תנאי הכרחי לחוויית נהיגה איכותית ובטוחה. צמיגים שחוקים יכולים לפגוע בביצועי הרכב, לסכן את נוסעי הרכב וגם רכבים אחרים והולכי רגל אשר יכולים להיפגע מתאונות שונות הנגרמות בשל בעיה בצמיגים.

על כל נהג לקחת אחריות אישית ולבדוק את מצב הצמיג ברכב. במידה וישנה בעיה בצמיגים לרכב יש לבצע החלפת צמיגים. תוכלו לחפש צמיגים לרכב במבצע ולבצע את החלפת צמיגים במחיר משתלם. שימו לב כי מומלץ גם להחליף בו זמנית את כל ארבעת הצמיגים ולא לבצע החלפה נקודתית של צמיג אחד.

מתי מחליפים צמיג לרכב

כיצד נדע מתי הגיע הזמן להחליף את הצמיג? אפשרות אחת היא לגשת אל אנשי המקצוע במוסכים או בפנצ‘ריות על מנת לבחון את הצמיגים, אך האמת שכל אחד יכול לעשות זאת בעצמו. זה אפילו חשוב שתדעו לאבחן את מצב הצמיג לבדכם ולא תהיו תלויים באחרים. כך תוכלו לבצע זאת בתדירות גבוהה ולא לדעת מתי עובדים עליכם ומנסים להגיד לכם שצריך להחליף צמיג שלא לצורך.

 

אז כיצד נבדוק את הצמיג בעצמינו?

 

  1. בחינת חריצי הסוליה- בוודאי שמתם לב שהצמיגים מלאי חריצים ותעלות. יש להם תפקיד חשוב, הם מאפשרים לצמיג לנוע בצורה בטוחה גם כאשר יש מים ובוץ על הכביש. אותן התעלות שבסוליה הן דבר הכרחי לצורך אחיזת כביש טובה ותפקוד ראוי של הצמיג ולכן נרצה לבדוק שהן לא נשחקו יתר על המידה. באופן כללי ניתן גם לראות ברמת שחיקתן אינדיקציה כללית למצב הצמיג. ככל שהצמיג שחוק יותר כך התעלות פחות עמוקות. מומלץ לוודא כי עומק התעלות הוא לפחות 3 מ“מ. טיפ קטן לבדיקת העומק – תוכלו לעשות זאת בקלות באמצעות מטבע של שקל. הכניסו את המטבע לתעלה. על גבי המטבע מופיעה הספרה 1 ותחתיה המילה שקל. אם המילה שקל בתוך התעלה ואינכם יכולים לראות אותה אז עומק התעלות תקין. כדאי גם לבדוק בכמה נקודות כי השחיקה לא בהכרח אחידה. 
  2. סימני שחיקה נוספים – ישנם סימנים אחרים אשר יכולים להעיד על שחיקת הצמיג. הסתכלו על הצמיג ונסו לזהות סימני יובש, בליטות ונפיחויות, סיבי מתכת חשופים וכו‘. כל אנומליה במראה הצמיג היא בעיה. אם זיהיתם בעיות בצמיג אל תמשיכו לסכן את עצמכם ואחרים, זהו הזמן לחפש צמיגים לרכב במבצע.

 

כפי שאמרתי בהתחלה, מוטב לבצע החלפה של כל הצמיגים ולא של צמיג בודד. נסיעה עם צמיגים לרכב ברמות שחיקה שונות, כמו במצב שבו יש צמיג אחד חדש ואחד ישן, גם כן פוגעת בביצועים.

מצברים לרכב

 

 

 

 

שמירה על הצמיגים

אם יש לכם בעיה בצמיגים, חפשו צמיגים לרכב במבצע ובצעו החלפת צמיג לרכב אך חשוב גם שתשמרו על הצמיגים על מנת שיחזיקו מעמד לאורך זמן. על מנת לשמור על הצמיגים חשוב שתקפידו על לחץ אוויר מתאים, דבר שיש לבדוק באופן קבוע, כמו גם ביצוע כיוון פרונט ואיזון צמיגים.

 

 

 

טייר דיל

צמיגים לרכב במבצע

צמיגי פירלי אשדוד

צמיגים לרכב

צמיגים

אחד הדברים הכי חשובים ברכב הוא הבטיחות. הרכב הוא דבר נהדר אשר מאפשר לנו להגיע במהירות ממקום למקום. אך אם לא נקפיד על הבטיחות הרכב יכול גם להביא לנו אסון. בטיחות היא תחום רחב ובעל היבטים רבים, צמיג לרכב הם אחד ההיבטים הבסיסיים ביותר של הבטיחות. צמיגים לרכב אמנם משפיעים על ביצועי הרכב, אך נקודת ההתייחסות היא קודם כל בטיחותית.

 

צמיגים לא תקינים משפיעים על אחיזת הרכב בכביש, על מהירות הנסיעה, מרחק הבלימה, צריכת הדלק ואפילו השפעות הגורמות לבלאי בחלקים אחרים של הרכב.

צמיגים לרכב

על  מנת להבטיח לעצמינו נסיעה בטוחה אנו חייבים להקפיד על כמה דברים חשובים מאוד:

  1. צמיגים התואמים לסוג הרכב – כאשר אנו רוכשים רכב אנו מקבלים אותו עם צמיגים מסוג מסוים. לא משנה המותג, אלא מאפייני הצמיגים. אלו הם הצמיגים המומלצים על ידי יצרן הרכב. לכל רכב ישנו משקל שונה, פיזור עומסים שונה וכו‘. מהנדסי הרכב עורכים את החישובים וקובעים מהם הצמיגים המתאימים ביותר לרכב ואלו הם הצמיגים שיש להשתמש בהם.
  2. צמיגים זהים – אם מצאתם צמיגים במבצע של יצרן מסוים, זה בסדר להעדיף אותם על פני יצרן אחר כל עוד הם תואמים להמלצות יצרן הרכב. אך חשוב להשתמש בארבעה צמיגים זהים (מאותו יצרן ובעלי אותם מאפיינים), או לפחות שני צמיגים זהים בכל סרן.
  3. צמיגים התואמים לאופי הנהיגה – מידות הצמיגים הם אינם המאפיין היחידי שחשוב. צמיגים לרכב מיוצרים עבור מאפייני נהיגה או מאפייני שטח שונים. לדוגמה ישנם צמיגים המיוצרים עבור נהיגת שטח והם נועדו להבטיח לרכב את הביצועים האופטימליים בתנאי שטח. הם מאופיינים במבנה הכולל חריצים עמוקים וקוביות גדולות, אך ניתן להתמודד עם חול, בוץ, אבנים וכו‘. אך צמיגים אלו הם אינם האופטימליים עבור נהיגת כביש ולא יתאימו למהירויות הגבוהות של הנהיגה בכביש.

 

4. שימוש נכון בצמיגים לרכב – אז מצאתם צמיגים במבצע המתאימים לדרישות ואלו הם צמיגים איכותיים של יצרן רכב מוכר. אבל האם אתם משתמשים בהם נכון? לא מספיק להתקין צמיגים מתאימים ואיכותיים, חשוב גם להשתמש בהם נכון. באחריות הנהג לוודא שיש בהם לחץ אוויר מתאים וזה דבר שיש לבצע באופן קבוע. לחץ אוויר לא מתאים פוגע בביצועי הצמיג, דבר בעל השפעות בטיחותיות, אשר מביא גם לשחיקה מואצת.  שימוש נכון בצמיגים הוא אינו רק לחץ אוויר, אלא גם כיוון פרונט ואיזון גלגלים.

5. נסיעה על צמיגים תקינים – צמיגים לרכב הם דבר אשר נשחק באופן טבעי. אם הקפדתם על הכללים הם יכולים להאריך חיים, אך בסופו של דבר יש להם תוחלת חיים מוגבלת. חשוב שתהיו ערניים לסימני השחיקה של הצמיג – יובש, סדקים, עיוותים ועומק החריצים. אם אינכם בטוחים תוכלו להתייעץ עם המוסך או בפנצ‘ריה. נסיעה על צמיגים שחוקים היא מסוכנת. אם הצמיגים שלכם שחוקים זהו הזמן לחפש צמיגים במבצע.

 

 

 

 

טייר דיל

לסיכום, תנו לצמיגי הרכב שלכם את תשומת הלב הדרושה. הקפידו על נסיעה בצמיגים תקינים ובמידת הצורך חפשו צמיגים במבצע ובצעו החלפה.

לחץ אוויר בצמיגים

צמיגי שטח

צמיגים לרכב במבצע

ביטוח רכב